Pn-Pt 09.00 - 17.00 +48 58 380 01 50

Za brzydki rysunek w paincie można dostać słabszą ocenę, a za jaki można dostać 5 lat więzienia ❗❓👇

~ Amazon, COA, Jak tego nie robić 💥

⭐ Czy świadectwo analizy to tylko pożądane wyniki, kilka tabelek i metody badawcze ❓

Otóż nie, jest to formalny DOKUMENT podpisany ręcznie lub elektronicznie, który daje odbiorcy zapewnienie, o podmiocie wykonującym usługę oraz standardach w jakich wykonano analizy. ✅

📝 Projekt i treść takiego świadectwa mogą opierać się na wymaganiach określonych przez laboratorium lub wynikających z przepisów i/lub normach np. wymagań Polskiego Centrum Akredytacji.

💥 Co ma z tym wspólnego taka firma jak Amazon i paint ❓ Pewnie się już domyślacie.

Kilka lat temu po raz pierwszy spotkaliśmy się z kreatywną obsługą painta i nadpisywaniem naszych świadectw w branży konopnej, dotyczyło to zmiany nazwy podmiotu lub podstawienia innych wartości %. Udało się znacznie to ukrócić przez zastosowanie kodów QR na dokumencie, które odsyłają konsumentów do oryginalnej wersji (swoją drogą taka forma zabezpieczenia jest wymagana przez ustawodawcę np. w stanie Indiana, US).

👀  O ile powyższe zgłoszenia otrzymywaliśmy przez konsumentów i producentów, tak ostatnie zapytanie wpłynęło do nas od Amazona dot. jednego z wystawianych produktów i poproszono nas o weryfikację tego świadectwa. Naszym oczom ukazał się wyjątkowo dziwny twór, mix naszego sprawozdania, z niewłaściwym logo PCA oraz niewłaściwą deklaracją wyników. Generalnie nic się nie zgadza na pierwszy rzut oka i widać, że ktoś to badał gumką z painta.

Niestety taka zabawa może mieć poważne konsekwencje, o czym najwyraźniej nie każdy zdaje sobie sprawę.👉 Zgodnie z art. 270 § 1 KK. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 🔥🔴👈

Jeżeli szkoda wam czasu na painta i więzienie, zapraszam do klasycznej formy badań 😉

*Pytanie ile po świecie krąży fałszywych sprawozdań o których nie wiemy?

Facebook
LinkedIn
Instagram